Termofor z pestek wiśni jest przyjaznym i bezpiecznym gadżetem, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet w ciąży oraz mam, których dzieci zmagają się z dolegliwościami brzuszkowymi. Można go używać zarówno w formie rozgrzewającego, jak i chłodzącego okładu. Jakie jeszcze zastosowanie ma termofor z pestek wiśni? Sprawdź!
Co znajdziesz w tym artykule:
Termofor z pestek wiśni – jak go używać?
Termofor z pestek wiśni jest bezpieczniejszą alternatywą dla termoforu tradycyjnego, do którego wlewa się wrzątek. Wiąże się to z dużym ryzykiem rozlania się wody i poparzenia, przez co stosowanie tego typu termoforów nie jest zalecane u dzieci. Zewnętrzna powłoka termoforu z pestek wiśni wykonana jest z bawełny organicznej, natomiast jego wnętrze wypełnione jest oczyszczonymi i osuszonymi pestkami wiśni. To wszystko sprawia, że można go stosować u dzieci już w okresie niemowlęcym.
Używanie termoforu z pestek wiśni jest bardzo proste – wystarczy go podgrzać do odpowiedniej temperatury:
• w kuchence mikrofalowej (600W) przez ok. 1-2 minut,
• w piekarniku – ok. 20 minut w temperaturze 100-200 stopni Celsjusza.
Z kolei wówczas, gdy zamierzamy użyć termoforu jako okładu chłodzącego, wystarczy włożyć go na ok. 40 minut do zamrażarki.
Termofor z pestek wiśni w ciąży
Kobiety w ciąży stosunkowo często zmagają się z różnymi dolegliwościami, które w znaczący sposób obniżają jakość ich życia. Mowa tu m.in. o obrzękach nóg czy bólach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wówczas warto posiadać termofor np. z pestek wiśni, który może stosunkowo szybko złagodzić ból. Warto jednak pamiętać, że każde dolegliwości bólowe, należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Zwłaszcza że leczenie przeciwbólowe w ciąży jest znacznie utrudnione, ponieważ przyjmowanie niektórych leków przeciwbólowych (np. niesteroidowych leków przeciwzapalnych) jest niewskazane ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.
Termofor z pestek wiśni jest jednym z domowych sposobów łagodzenia dolegliwości bólowych w ciąży. Może on znaleźć zastosowanie w takich sytuacjach jak:
• ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,
• ból mięśni karku i pleców,
• ból głowy,
• obrzęki nóg w upalne dni.
Termofor z pestek wiśni po porodzie
Połóg trwa przez ok. 6 tygodni po porodzie – wówczas w organizmie kobiety dochodzi do bardzo wielu zmian, którym często towarzyszą różne dolegliwości. Oprócz tego, że w tym czasie u kobiet spada masa ciała i często targają nią bardzo silne emocje (na skutek zmian hormonalnych), to występuje m.in. inwolucja, czyli obkurczanie i zmniejszanie macicy. Wówczas często pojawia się uciążliwy ból, który można łagodzić za pomocą zimnych okładów z termoforu pestek wiśni. Oprócz tego po porodzie można go wykorzystywać w celu łagodzenia różnych dolegliwości, które towarzyszą karmieniu piersią. Mowa tu m.in. o:
• obolałych i obrzmiałych piersiach,
• zapaleniu piersi,
• zatkaniu przewodu mlecznego.
Warto pamiętać, że przy takich dolegliwościach jak np. zapalenie piersi czy zatkanie przewodu mlecznego, należy jak najszybciej udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Termofor z pestek wiśni dla niemowlęcia
Termofor z pestek wiśni może okazać się pomocny w walce z dolegliwościami okresu noworodkowego i niemowlęcego. Jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości – zarówno dla mam, jak i dzieci – są kolki niemowlęce, które objawiają się m.in. napadowym i trudnym do ukojenia płaczem. Termofor z pestek wiśni z powodzeniem można stosować w celu łagodzenia kolek, a także innych dolegliwości w tym m.in. wzdęć, zaparć czy po prostu w przypadku dyskomfortu małego brzuszka. Termofor znajdzie zastosowanie również u starszych dzieci np. w formie okładu chłodzącego przy niewielkich urazach.
Już teraz zarówno przyszłe, jak i świeżo upieczone mamy mogą dołączyć do BebiKlubu i otrzymać darmową paczkę z termoforem z pestek wiśni i materiałami edukacyjnymi!